بعد از نهايي شدن پيوستن امير چك سفيد به استقلال حالا تراكتورسازي به دنبال گزينه اي براي جانشيني اوست. مديران تراكتور كه به خوبي مي دانند بايد جاي خالي قلعه نويي را با يك نام بزرگ پر كردن مذاركراتشان را از چند روز قبل با يك سرمربي بزرگ و بين المللي شروع كردند و به زودي او را به تبريز خواهند آورد. سرمربي مورد اشاره، كلاوس تاپ مولر آلماني است كه سابقه نشستن روي نيمكت باير لوركوزن و چند تيم بزرگ ديگر بوندس ليگا را دارد. گفته مي شود مذاكرات تاپ مولر با باشگاه محبوب تبريز مثبت بوده و طرفين حتي به توافق مالي هم رسيده اند.

هر چند تاپ مولر توفق نهايي را به بعد از حضورش در تبريز و بازديد از امكانات باشگاه تبريزي موكول كرده است. با اين حال به نظر مي رسد كه حضور تراكتورسازان در ليگ قهرمانان و حمايت طرفداران پرشورشان در نهايت تاپ مولر را به آمدن به تبريز و دادن پاسخ مثبت به سرخ هاي تبريز وسوسه خواهد كرد.

همچنين تبريزي ها موازي با مذاكره با تاپ مولر، مذاكراتشان را با بازيكنان ملي پوش ايراني پي مي گيرند تا براي سال جديد تيمي قدرتمند براي قهرمان در ليگ برتر ايران و حتي ليگ قهرمانان آسيا تدارك ببينند. گفته مي شود مديران تراكتور با چهار بازيكن هم به توافقات اوليه دست يافته اند. آندرانيك تيموريان، هافبك سابق تراكتور احتمالا مانند سال گذشت حاضر نخواهد شد با قلعه نويي كار كند و استقلال را ترك مي كند و به تبريز خواهد آمد. با خسرو حيدري هم بر سر مسائل مالي توافق شده است. سومين ملي پوشي كه الان در تركيه است و با تراكتور مذاكرات خوبي داشته پژمان نوري است. البته پژمان به تراكتوري ها گفته است: «اولويتم ملوان است. اما اگر نشد حتما به تراكتور مي‌آيم». چهارمين ملي پوش هم آرش افشين است كه الان مصدوم و از تيم ملي دور است و مذاكره او با تراكتور در ماه هاي گذشته حسابي خبرساز شده بود. اين چهار ملي پوش به همراه تاپ مولر استارت تراكتور مدل 91-92 را براي قهرماني خواهند زد.